27 czerwca oficjalne otwarcie Szlaku Tour de Pologne

27 czerwca w Hotelu Bukovina ,w Bukowinie Tatrzańskiej zaprezentowano trasę Tour de Pologne Amatorów. Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne UCI World Tour, zachęcał wszystkich miłośników zmagań rowerowych do startu w zawodach. Organizacja wyścigów amatorskich jest już tradycją największych zawodowych tourów. Tak się dzieje we Włoszech, Francji i od pięciu lat w Polsce.

Po wyścigu, zawodnicy będą mogli zrelaksować się w największym kompleksie basenów termalnych w Polsce – Termach BUKOVINA

Tour de Pologne i Tour de Pologne Amatorów to najważniejsze imprezy rowerowe i największe letnie wydarzenia sportowe w kraju. Nie mogło zabraknąć, na mapie wyścigów kolarskich, Bukowiny Tatrzańskiej, która jest stolicą polskiego kolarstwa. Kompleks BUKOVINA Terma Hotel SPA czeka na wszystkich zawodników oraz kibiców: gwarantujemy sportowe emocje, sportową rywalizację i niezapomniane wrażenia oraz relaks w największym kompleksie basenów termalnych w Polsce – powiedział Edward Kuchta, prezes Fundacji BUKOVINA, członek zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego.

Ryszard Szurkowski, wybitny polski kolarz szosowy, czterokrotny medalista mistrzostw świata, dwukrotny wicemistrz olimpijski,  kilkukrotny mistrz Polski i mistrz świata amatorów, który jest ambasadorem Tour de Pologne Amatorów, przekonywał, że wyścig w Bukowinie, to doskonała szansa na sprawdzenie swoich umiejętności.

Trasa w Bukowinie nie jest długa, ale za to bardzo wymagająca. Słynny podjazd, nazywany przez kolarzy ścianą BUKOVINA, budzi respekt, to doskonałe miejsce do sprawdzenia umiejętności kolarskich. Zachęcam wszystkich do udziału w wyścigu. Każdy, kto go ukończy, będzie zwycięzcą – zapewnia Czesław Lang. Kolarze pokonają trasę z przewyższeniem 820 metrów, a najtrudniejszy podjazd ma 23 % wzniosu. Tak, dla wyobrażenia sobie skali trudności ,to jest to 230 m przewyższenia na 1 kilometrze , czyli mniej więcej 80 pięter, czyli niezły drapacz chmur.

 

               Pokonanie 23% podjazdu, to wielkie wyzwanie i wielka satysfakcja dla każdego kolarza.

 

archiwalne zdjęcia z podjazdu na Gliczarów - Tour de Pologne Amatorów 2012

 

W Gliczarowie odsłonięto także tablicę pamiątkową, która stanęła na trasie wyścigu przy najtrudniejszym podjeździe górskim – ścianie BUKOVINA. Jest takie stare powiedzenie " głową muru nie przebijesz " . Teraz możemy dodać " ale ścianę rowerem tak " .

Od prawej strony : Elżbieta Lang, dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang, Grażyna Mompert, Iwona Szurkowska z psem Julką, Ryszard Szurkowski, dyrektor marketingu Lang Team Adam Siluta, Krzysztof Kozanecki.

                                                                     Czesław Lang pokonuje ścianę

Po prezentacji tegorocznego wyścigu dla amatorów, odbyło się również oficjalne otwarcie Szlaku Tour de Pologne, którego incjatorami byli Czesław Lang i Edward Kuchta.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonał minister sportu Andrzej Biernat, starosta tatrzański Andrzej Gąsienica-Makowski, Ryszard Szurkowski i złoty medalista z Soczi Zbigniew Bródka oraz Edward Kuchta i Czesław Lang. Trasa pętli Bukowina - Bukowina została specjalnie oznakowana, dzięki czemu każdy może teraz zmierzyć się z tym Królewskim Etapem.

od lewej : Edward Kuchta, Andrzej Gąsienica- Makowski, Czesław Lang, Elżbieta Lang, Alain Mompert, Ryszard Szurkowski, Krzysztof Kozanecki

 

         Sezamki pozdrawiają górali i kolarzy. Do zobaczenia na Gliczarowie !!!