Aktualności
to idealne połączenie ziarna sezamowego z miodem

Naturalne surowce, atrakcyjne opakowanie, wysoka jakość, walory smakowe i odżywcze oraz umiarkowana cena sprawiły ,że produkt ten został doceniony przez konsumentów i uzyskał bardzo wysoką ocenę . Wyjątkowo dobre właściwości odżywcze sezamu w połączeniu z miodem sprawiły, że wyrób ten cieszy się dużym zainteresowaniem u osób aktywnych fizycznie, ale również u takich, które Tour de Pologne lub mecze w piłkę nożną, oglądają tylko w TV.

Energetyczne i  odżywcze walory miodu cenione są szczególnie przez osoby aktywne fizycznie. Dominujący udział cukrów prostych - glukozy i fruktozy decyduje o właściwościach wzmacniającyh miodu. Spożycie go zwiększa potencjał fizyczny i wytrzymałość, zarówno w czasie treningu, jak i w trakcie zawodów, umożliwia w krótkim czasie ustąpienie objawów zmęczenia i szybką odnowę wydatkowanej energii. Miód, najszybciej ze wszystkich produktów naturalnych, uzupełnia niedobory energetyczne organizmu i prawie natychmiast usuwa stan obniżonej zdolności do pracy i utrzymuje odpowiedni poziom energii przez wiele godzin. Specjaliści polecają codzienne spożywanie miodu,  tak dzieciom, jak i dorosłym oraz osobom wykonującym ciężką pracę fizyczną lub umysłową.  Chcesz być zdrów  i dożyć późnego wieku – jedz miód ! . Wzmocnij swoje serce !

 

Sezam - jest bogaty w witaminy rozpuszczalne w tłuszczach oraz niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe, tak istotne w okresie rozwoju i dojrzewania człowieka, a ponadto lecytynę wpływającą pozytywnie na sprawność umysłową. Jest niezwykle cennym źródłem protein, witamin A, E, witamin z grupy B, magnezu, potasu, wapnia, żelaza, cynku i fosforu. Sezam zawiera nisko cholesterolowe tłuszcze z grupy omega 3  i unikatowe substancje takie jak sesamol  i sesamolina, które są najlepszymi, znanymi, naturalnymi przeciwutleniaczami, spowalniającymi w organizmie procesy starzenia .

 

kliknij galerię zdjęć