10 medali !!!!!!!

Kolejny udany występ odnotował Klub Kolarski Tarnovia . Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym zdobył 10 medali ,w tym 4 zlote. Zawody odbyły się na pruszkowskim welodromie BGŻ Arena od 28 czerwca do 1 lipca. Pierwszy medal dla Tarnovii zdobyła Dominika Borkowska, która w wyścigu na 500 m ze startu zatrzymanego kobiet U23 wywalczyła złoto. Drugi medal z tego samego kruszywa zdobyła w konkurencji sprint kobiet U23, a srebrny w finale wyścigu keirin kobiet U23. Dobry występ zaliczyła również jej klubowa koleżanka Jagoda Garczarek. Podopieczna trenera Piotra Brońskiego zdobyła dwa brązowe medale w wyścigu keirin juniorek i sprincie oraz czwarte miejsce w wyścigu na 500 m ze startu zatrzymanego. Wśród juniorów tytuł kolarskiego Mistrza Polski w wyścigu madison zdobyli Marcin Karbowy i Borys Korczyński. Poza tym w finale wyścigu indywidualnego na 1000 m Korczyński zajął siódme miejsce, na 3000 m trzecie, a Karbowy piąte. W kategorii mężczyzn U23 - konkurencji sprint Maciej Moczyński zajął piąte miejsce, w scratch szósty był Adam Kordus, w klasyfikacji końcowej omnium Wojciech Sykała zajął dziewiąte miejsce, a w wyścigu keirin Maciej Moczyński był ósmy. W klasyfikacji drużynowej KK Tarnovia Tarnowo Podgórne zajął piąte miejsce na dwadzieścia startujących klubów. Poza tym drużyna U23 zdobyła dwa brązowe medale. Pierwszy w składzie: Wojciech Sykała, Adam Kordus, Kacper Kistowski i Jakub Hercog oraz drugi w sprincie olimpijskim U23 (drugi skład bez Adama Kordusa).

SESAMISPORT   trzyma kciuki za kolejne sukcesy !!!