ostatni etap Vuelta a Mallorca - Playa de Muro - Playa de Muro

Gospodarzem 3 etapu Vuelta a Mallorca był nadmorski kurort Playa de Muro

Trasa wyścigu prowadziła z Playa de Muro przez Sa Pobla, Santa Margalida, Can Picafort do Play de Muro. Kategoria M50-60 miała do pokonania dystans 61,7 km ,a kategoria M30-40 106,7 km.

gospodarze wyścigu tradycyjnie przecinają wstęgę startową

Był to ostatni etap Vuelta a Mallorca i zawodnicy ,którzy mieli szansę na pudło narzucili mordercze tempo. W kategorii powyżej 50 lat średnia prędkość wyniosła blisko 45 km/h !!!

Robert Massot, który w 2 etapie wywalczył prawie 2 minuty przewagi musiał tylko kontrolować sytuację na trasie. Ron Paffen, który wygrał 3 etap nie był dla niego zagrożeniem i pomimo tego, że Massot ukończył wyścig na 66 miejscu, to wygrał Vuelta a Mallorca i to nie po raz pierwszy .

Robert Massot ( z lewej ) w klasyfikacji genralnej zajął 1 miejsce z przewagą 1:14 nad Malcolmem Smith'em z Anglii i  2:03 nad Marc den Hoed'em z Holandii . Massot ma 58 lat i przejchał cały wyścig 197 km z przeciętną 41,8 km/h.