wielki sukces kolarzy KK Tarnovia

Brązowy medal mistrzostw Europy i 12 medali mistrzostw Polski

Sezon 2015 był kolejnym, w którym ekipa Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne odnotowała wiele znaczących sukcesów. Największy przypadł Julicie Jagodzińskiej, która w kategorii juniorka zdobyła brązowy medal torowych Mistrzostw Europy oraz złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski w konkurencjach sprint indywidualny i keirin.

Julita Jagodzińska

Poza nią srebrny medal w sprincie drużynowym U23 zdobyły Dominika Borkowska i Jagoda Garczarek. Wśród młodzieżowców najwięcej medali zdobył Borys Korczyński: srebrny Mistrzostw Polski w konkurencji jazda drużynowa na dochodzenie oraz trzy brązowe w tym Mistrzostw Polski Elity na torze. Zdobyciem trzech medali mogą pochwalić się Wojciech Sykała i Kacper Kistowski, którzy srebro i brąz wywalczyli na torze w konkurencji jazda drużynowa na dochodzenie oraz brązowy medal zdobył na szosie w jeździe drużynowej na czas. Z dwoma brązowymi medalami MP, w tym jednym górskim sezon 2015 zakończył Marcin Karbowy. Wśród juniorów młodszych trzy brązowe medale zdobył Krystian Ruta – wszystkie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na torze w konkurencjach: sprint indywidualny, keirin, drużynowo na dochodzenie. Również podczas OOM dwa brązowe medale zdobył Norbert Śmieszek, a jego brat Jakub – jeden. W gronie medalistów z jednym brązowym znalazł się także Marcel Musielak. W startach zagranicznych Gracjan Szeląg zajął drugie miejsce w wyścigu Gran Fondo Cipollini, a Marcin Karbowy drugie w Grand Prix de la Sainte-Anne a Briquebec i trzecie w Nocturne de la Haye-du-Puits.

Najmłodsza licencjonowana kategoria to żak, w której KK Tarnovia reprezentowało ośmiu zawodników. Startowali w wy- ścigach torowych, szosowych i MTB, głównie w serii wyścigów wielkopolskiej próby kolarskiej. Zawodnicy tej kategorii sześć razy zwyciężali i kilkukrotnie meldowali się w pierwszej piątce. Zawodniczka i zawodnicy w kat. młodziczka i młodzik startowali w kilkunastu wyścigach ogólnopolskich na szosie i torze, w któ- rych osiem razy plasowali się w pierwszej trójce. W kolejnej kat. juniorka młodsza dwie zawodniczki KK Tarnovia startowały w wyścigach ogólnopolskich na szosie i torze. Juniorzy młodsi startowali w 39 wyścigach ogólnopolskich i mię- dzynarodowych, podczas których raz zwyciężyli, a 16 razy meldowali się w pierwszej trójce.

W klasyfikacji ogólnopolskiej KK Tarnovia zajął piąte miejsce oraz drugie w województwie, a we współzawodnictwie dzieci i młodzieży za 2015 rok zdobył 290 pkt. Sezon 2015 był ostatnim dla Dominiki Borkowskiej, Kacpra Kistowskiego i Jakuba Hercoga, którzy zakończyli karierę kolarską.

Najstarszym zawodnikiem z licencją Masters w klubie Tarnovia jest Krzysztof Kozanecki ,który bierze udział w licznych wyścigach szosowych tak w Polsce ,jak i Europie. Był wielokrotnym uczestnikiem szosowych mistrzostw  świata, pucharu świata, Tour de Pologne i innych .