Aktualności
SESAMISPORT New

Sezam - jest bogaty w witaminy rozpuszczalne w tłuszczach oraz niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe, tak istotne w okresie rozwoju i dojrzewania człowieka, a ponadto lecytynę wpływającą pozytywnie na sprawność umysłową. Jest niezwykle cennym źródłem protein, witamin A, E, witamin z grupy B, magnezu, potasu, wapnia, żelaza, cynku i fosforu. Sezam zawiera nisko cholesterolowe tłuszcze z grupy omega 3  i unikatowe substancje takie jak sesamol  i sesamolina, które są najlepszymi, znanymi, naturalnymi przeciwutleniaczami, spowalniającymi w organizmie procesy starzenia .

 

Energetyczne i  odżywcze walory miodu cenione są szczególnie przez osoby aktywne fizycznie. Dominujący udział cukrów prostych - glukozy i fruktozy decyduje o właściwościach wzmacniającyh miodu. Spożycie go zwiększa potencjał fizyczny i wytrzymałość, zarówno w czasie treningu, jak i w trakcie zawodów, umożliwia w krótkim czasie ustąpienie objawów zmęczenia i szybką odnowę wydatkowanej energii. Miód, najszybciej ze wszystkich produktów naturalnych, uzupełnia niedobory energetyczne organizmu i prawie natychmiast usuwa stan obniżonej zdolności do pracy i utrzymuje odpowiedni poziom energii przez wiele godzin. Specjaliści polecają codzienne spożywanie miodu,  tak dzieciom, jak i dorosłym oraz osobom wykonującym ciężką pracę fizyczną lub umysłową.  Chcesz być zdrów  i dożyć późnego wieku – jedz miód ! 

 

Żurawina pomaga utrzymywać odpowiedni poziom dobrego cholesterolu -HDL i dostarcza witaminy :  C, A, B1, B2, B6, E, oraz potrzebne minerały . Pistacje dostarczają nam witaminy i minerały, a duża zawartością żelaza przeciwdziała anemii. Nienasycone kwasy tłuszczowe regulują gospodarkę tłuszczową w naszym organizmie. Orzechy laskowe i migdały zawierają witaminy E, B1, B2, B3 i B6, związki mineralne: potas, wapń, fosfor i magnez oraz argininę - aminokwas poprawiający wydolność mięśni . Obniżają poziom złego cholesterolu LDL

        POMAGA ZWYCIĘŻAĆ 

 

Kliknij galerię zdjęć